Tekerlekli Sandalye Bağışı

Değerli bağışçımız geçmişlerinin ruhuna Tekerlekli Sandalye bağışlamak istediği için  Beylikdüzü’nde bulunan Tekerlekli Sandalye Dünyası mağazamızı ziyaret etti. Bütün tekerlekli sandalye modellerimizi inceledi. Manuel tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalye modellerimizi inceledikten sonra bütçesine uyumlu olan üç adet manuel tekerlekli sandalye bağışı yapmaya karar verdi. İhtiyaç sahiplerine iletilmek üzere Wollex 210E model  tekerlekli sandalye satın aldı. Bu satın aldığı tekerlekli sandalyelerin Müge Anlı’nın sunduğu programa iletilmesini rica etti. Bağışlarından dolayı kendisine teşekkür eder, niyetinin kabul olmasını dileriz..

Tekerlekli Sandalye Bağışı Nereye Yapılır?

Tekerlekli Sandalye bağışında bulunmak ve bir engellimizin yüzünü güldürmek istiyor ancak yer mi bulamıyorsunuz!?

Bağlı olduğunuz belediyeler, kaymakamlıklar, muhtarlıklara başvurabilirsiniz ya da Müge Anlı – Esra Erol gibi televizyon programlarını yönlendirme yapabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Nasıl Bağışlanır?

Bağışlamak istediğiniz modeldeki manuel tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalyeleri ücretsi kargo ile istediğiniz adrese teslim etmekteyiz. Tek yapmanız gereken bizi aramak.

0552 366 19 79 – 0552 665 70 06

Türkiye’de 9 milyon engelli yaşıyor. Yaklaşık 250.000 engellinin ise ihtiyaçlarına uygun, kişisel tekerlekli sandalyeye gereksinimi var.

Yaygın kanının aksine, herhangi bir tekerlekli sandalye, engellilerin derdine derman olmaz. Bu sandalyelerin gerçekten yarar sağlaması için ebatlarının, tasarımlarının ve özelliklerinin tamamen kişiye özgü olması gerekir.

Kişiye özel tekerlekli sandalyelerin güvenlik ve toplumsal yaşam açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, tekerlekli sandalye dağıtımlarımızda ihtiyaç sahipleri hakkında kapsamlı çalışmalar yürütüp, bireysel engelin yapısına uygun aracı temin ediyoruz. Böylece destekçilerimiz de, yaptıkları bireysel veya kurumsal tekerlekli sandalye bağışlarının doğru kişilere ve en yararlı olacak şekilde iletildiğini bilerek, huzur içinde yardımda bulunuyorlar.

Ülke çapında tekerlekli sandalyeler Valilik, Kaymakamlık veya Belediye Başkanlıkları ile birlikte 81 ilde düzenlenen dağıtım törenleri ile ihtiyaç sahibi engellilere teslim ediliyor. Bu tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine kargo bedeli alınmadan ulaştırılmaktadır.

Tekerlekli sandalye ve diğer tıbbi cihaz/malzeme ve tedavi giderleri ihtiyacı olan dezavantajlı vatandaşlarımıza destek oluyoruz.  Vücut fonksiyonlarının yüzde 70 ve üzeri engelli olduğunu devlet hastaneleri tarafından düzenlenen raporlarla belgeleyebilenler, Türk Kızılay’dan tekerlekli sandalye yardımı alabilmektedir. Bir tekerlekli sandalye 500 Lira’ya temin edilmekte olup, bağışçılarımız istedikleri oranda bağış yapabilmektedir.

Tekerlekli sandalye bağışının yanı sıra yapılacak inceleme doğrultusunda her türlü ilaç, tıbbi cihaz/malzeme ve tedavi giderleri de karşılanabilecektir.

Ayrıca insani yardım çalışmalarına bağışta bulunarak da Kızılay’a destek olabilirsiniz.  Desteğiniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

Kızılay’a Nasıl Bağış Yapabilir​siniz?

  • Bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından (Banka Hesap Numaraları),
  • Türk Kızılay internet sitesi üzerinden Kredi Kartı kullanarak elektronik işlemle,
  • 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından,
  • Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,
  • Ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) bağış yapabilirsiniz.

Bağışlarınızın takibini, web sitemizin bağış sekmesinde yer alan “Bağış Takibi” bölümüne, T.C. Kimlik numaranızı girerek yapabilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim