Mediven Thrombexin 18
Ağustos 28, 2018
Mediven Juxta-Cures
Ağustos 28, 2018
Show all

Ürün Özellikleri

Gümüş, yara bakımında yaygın olarak kullanılan bir elementtir. Yüksek yoğunluklarda gümüş konsantrasyonu kullanıldığında bakterilerin geniş alana yayılması engellenmektedir.

Mediven Ulcer çorabının en önemli özelliği gümüş elementinin dokumada kullanılan iplik ile birleştirilmesidir. Bu özellik sayesinde koku oluşumu engellenir ve mikroorganizmaların gelişmelerine karşı bir direnç oluşturulur. Böylece Mediven Ulcer, uzun vadeli bir etki oluşturarak antibakteriyel koruma sağlar.

Mediven Ulcer kit, iki farklı özellikte çoraptan oluşmaktadır.

  • Bir çift mediven ulcer çorabı 24 saat boyunca 20 mmHg basınç uygulamak üzere tasarlanmıştır.

Bir çift Mediven Ulcer çorabı, bir tanesi gece bir tanesi gündüz kullanılmalıdır. Bu sayede gümüş elementinin antibakteriyel etkisine ara verilmeden sürekli uygulama sağlanmaktadır.

95 °C’ ye kadar sıcaklıklarda yıkanabilmektedir.

  • Bir adet mediven plus çorabı da yine 20 mmHg bilek basıncı uygulamaktadır. Gün içerisinde gümüş dokumalı ülser çorabının üzerine giyilerek kompresyon tedavisi sağlamaktadır. Gece ise sadece ülser  çorabının giyilmesi önerilmektedir.
  • Gün içerisinde, bu iki çorabın kombinasyonuyla 40 mmHg basınç sağlanarak akut fazdaki ülserin tedavisi için gerekli kompresyon sağlanmaktadır.

Özellikler:

  • Gözlem açıklığı: Hasta güvenliği için özel olarak tasarlanmış gözlem açıklığı kan sirkülasyonunun izlenmesine olanak sağlamaktadır.
  • Yumuşak bant: Çorabın bitim kısmındaki hassas bant sayesinde herhangi bir sıkma olmadan çorabın kayması engellenmektedir.
  • Renkli topuk dokuması: Çorabın doğru pozisyonda giydirilmesinde kolaylık sağlamaktadır. Bu renk farklılıkları sayesinde beden seçimi de daha hızlı yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim