Tekerlekli Sandalye Çocuklarınızı Özgürleştirecek!
Kasım 7, 2019
Tekerlekli Sandalye Oturma Eğitimi
Kasım 7, 2019
Show all

Tekerlekli Sandalye Eldivenleri: Ellerinizi Korumak Neden Önemlidir?

El ve kol gücü birçok tekerlekli sandalye kullananlar için çok önemlidir (Özellikle de manuel tekerlekli sandalye kullanıcıları için). Kollar bacakları değiştirmek için tasarlanmamış olsa da, çoğu zaman yaparlar, ancak bu elbette bir kişinin sahip olduğu sakatlık tipine bağlıdır. Kendinizi kontrol ettiğiniz manuel bir tekerlekli sandalye kullanıyorsanız , spor yaparken veya dışarıda alışveriş yaparken, ellerini korumanız gerekir. Tekerlekli sandalyenizi hareket ettirmek, durdurmak ve döndürmek için ellerinizin tekrar tekrar kullanılması, muhtemelen ağrıya, kabarmalara, nasırlara ve diğer rahatsızlıklara neden olur. Üstelik elleriniz şiddetli hava koşullarından etkilenebilir. Bu yüzden tekerlekli sandalye kullananlar için eldivenler birçok insanın sağlığını korumak için temeldir.

Neden Özel Tekerlekli Sandalye Eldivenleri? Her Tür Eldiven Uygun Değildir…

Yukarıdakilerin hepsinden ve daha fazlasından kaçınmak istiyorsanız, tekerlekli sandalye eldivenleri kullanmayı düşünmelisiniz. Yine de herhangi bir eldiven satın almamak önemlidir. Tekerlekli sandalye kullanımı için özel eldivenler satın almalısınız. İşte nedeni.

1- Başka bir eldiven gibi bir tekerlekli sandalye eldiveni, ellerinizin terlemesini veya herhangi bir şekilde tahriş olmasını engelleyerek elinizin nefes almasına izin vermelidir.

2- Elinizi yukarıda belirtilen koşullardan herhangi birine karşı korumalıdır.

3- Aynı zamanda, eldivenler güçlü ve uzun ömürlü bir malzeme kullanılarak üretilmelidir.

4- Tekerlekli sandalye eldivenleri esneklik sağlamalı , bu nedenle kullanıcının herhangi bir soruna neden olmadan çeşitli işler ve hareketler için ellerini kullanmasına izin vermelidir .

5- Bariz sebeplerden dolayı, kullanıcının tekerleklerin el jantlarını sıkıca tutmasını sağlamak için iyi bir tutuş sağlamalıdır. Gerginlik ve sonraki sorunları önlemek için eldivenler el için yeterli desteği sağlamalıdır.

6- Genel olarak, nihai konfor anahtarıdır.

Tekerlekli Sandalye Kullananlar Için Eldivenlerin Özellikleri

– Malzeme – En az dört çeşit malzeme vardır:  Deri, Likra, Neopren ve Süet. Süet daha şık olabilir, ancak kullanımı söz konusu olduğunda pratik yönlerden yoksundur. Neopren esnek, hafif ve su geçirmezdir, ancak kolayca zarar görebilir. Likra çok esnek ve çok rahattır ancak diğer malzeme türleri kadar güçlü değildir. Deri nefes almasını sağlayan güçlü, uzun ömürlü ve oldukça su geçirmez olduğu için iyi bir seçim olabilir.

– Dolgu : Bu, tekerlek jantlarını tutarken eli korumak için kullanılan eldivenin içindeki koruyucu malzeme, jel veya kauçuktur. Bunlar, eldivenin el çevresine rahatça sığmasına izin verir, ancak aynı zamanda sağlam bir sabitleme sağlar. Bağlantılar Velcro (cırtcırt) olabilir ve manşetler elastik olabilir.

– Son olarak , tekerlekli sandalye kullananlar için tam uzunlukta veya kesme eldivenleri kullanıp kullanmayacağınızı düşünmeniz gerekecektir. Bu sizin özel gereksinimlerinize bağlı. Tam boy eldivenler tüm eli kaplar, böylece en iyi koruma seviyesini sağlar. Diğer taraftan, sık sık çıkartıp açmaları gerekirse, kullanıcı için bir yük olduğunu kanıtlayabilirler. Kesme eldivenleri parmakları açıkta bırakarak kullanıcının eldivenleri giyerken çeşitli görevleri yerine getirmesini sağlar. Artan bu özgürlük seviyesinden yararlanmak için elleriniz daha az korunacaktır.

Satın Alma Zamanı Geldiğinde

Bu kadarını okuduysanız, bu belirli tekerlekli sandalye eldivenlerini kullanmanın önemini anladığınız anlamına gelir. İyi bir tekerlekli sandalye eldiveni esnek olmalı, elinizin nefes almasına izin vermeli, rahat ve destekleyici olmasının yanı sıra iyi kavrama ve koruma sağlamalıdır. Tekerlekli sandalyeye özgü eldivenleri çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz, ancak denemek ve sizin için hangi tipin gereksinimlerinize en uygun olduğuna karar vermek için bir mağazayı ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca diğer tekerlekli sandalye kullananlardan veya çevrimiçi kaynaklardan da tavsiye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim