Tansiyon Hastaları Ramazan’da Ne Yapmalı?
Ağustos 10, 2018
Ofiste Çalışırken Zayıflayın
Ağustos 10, 2018
Show all

1) Yaz yaklaşırken birçok kişinin aklında diyet yapmak var. Peki, bu sefer başarılı olabilecek misiniz?

Her ne kadar fiziksel görünüşle ilgili şikayetçi olunan konular yüzünden diyet yapmaya başlanılsa da aslında sağlıklı beslenmek ve daha sağlıklı yaşamak birinci amaç olmalı. Diyette motivasyon sağlamanın da çıkış noktası sağlıklı yaşam biçimini benimsemekten geçmeli. Yine de bazen ekstra desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumlarda da aklınızda bulunabilecek birkaç tavsiyemiz olacak.

2) DiyetYapmayı Odağınıza Yerleştirmeyin

Sürekli diyet hakkında konuşmak bir süre sonra motivasyonunuzun kaybolmasına sebep olabilir. Bu konu hakkında konuşmak kendinize de hiç durmadan diyette olduğunuzu hatırlatmanız anlamına geliyor. Bunun yanı sıra, insanların eleştiri oklarına da maruz kalabilirsiniz. Ufak kaçamaklarınızda ya da biraz esneklik gösterdiğiniz de insanlar size diyeti bozuyor olduğunuzu hatırlatarak motivasyonunuzu kırabilir.

3) EsnemePayı Tanıyın

Diyetisyeninizin sizin için uygun gördüğü programın dışına bir ya da iki kere çıkmış olmak diyeti bozduğunuz anlamına gelmez. Akşam yemeğinden sonra yediğiniz bir dilim tatlı yada sabah kahvaltıda karşı koyamadığınız bir tane poğaça ile diyetiniz bozulmaz.Ancak bozulduğunu düşünürseniz “diyette motivasyonumu kaybettim” galiba diye düşünmeniz de normaldir.

4) İlhamAlın

Sizden önce bunu başarmış olan ve hatta, belki de sizden çok daha uzun yol katetmiş insanlar var. O insanların hikayelerini okumak irade savaşı vermeye başladığınızda işinize yarayabilir. Diyet yapmak, ilk kez sizin yapıyor olduğunuz bir beslenme değişikliği değil. Alışkanlıkları terk etmek zor olsa da bu imkansız değil.Bunların örneğini görebileceğiniz diyet motivasyon hikayeleri okuduğunuzda vazgçemeyeceksiniz.

5) HayalperestOlmayın

Özellikle internette görebileceğiniz bazı reklamlar sizi aldatmasın; 1 günde 4 kilo vermek, 2 haftada 10 kilo zayıflatan haplar… Bunlar mümkün değil. Şayet mümkünse bile bilmelisiniz ki mutlaka çok sağlıksız. Yağ yakmak ve karbonhidrat alımına dikkat etmek kontrollü bir süreçle mümkün olabilir. Eğer çok sabırsız davranır,her gün tartılır ve kayda değer bir gelişme olmadığı sonucunu çıkarırsanız diyette motivasyon kaybına uğrarsınız. Bunun yerine, kendinize gerçekçi hedefler koyun. Kilo verme süreci hakkında sağlam kaynaklardan bilgi edinin ve aklınıza takılan her konuda beslenme uzmanınıza danışın.

6) Düzenli Aralıklarla Tartılın

Her aybaşında ya da iki haftada bir tartılmak periyodik bir gelişim sürecini takip edebilmeyi sağlar.Bu şekilde de beslenme düzeninizde meydana gelen değişikliklerin, spor yaptığınız zamanların bedeninize nasıl yansıdığını daha iyi gözlemlemiş olursunuz. Diyette motivasyon nasıl sağlanır diye merak ediyorsanız kilonuzu doğru tartacak ve vücut analiziniz hakkında doğru bilgi verecek bir tartı alıp düzenli bir şekilde sürecin kaydını tutabilirsiniz.

Köklü bir marka olan Medisana Vücut Analizli Baskül sayesinde vücut kitle endeksinizi hesaplayabileceksiniz. Yağ, su, kas ve kemik kitlesi ölçüm özelliği ile bedeninizde meydana gelen değişimi kontrollü olarak takip edebilirsiniz. 10 farklı beden endeksini hafızaya alabilmesiyle evde sizden başka birinin kullanabilmesine de olanak tanır.

Siz başarabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim