Diyet Yaparken Motivasyon Koruma
Ağustos 10, 2018
Orthocare 4000 Backtone
Ağustos 15, 2018
Show all

Masa başı çalışanlar için karın bölgesinde yağlanmayı engelleyebilecek olan zayıflama kemeri ve basit bazı egzersizler sizi büyük bir sorundan kurtarabilir.

Masa başı çalışmak bedeni çok yormasa da fiziksel anlamda bazı problemlerin oluşmasına sebebiyet verebiliyor. Sırt, boyun ve bel bölgesinde görülen ağrıların yanı sıra en büyük sorunlardan biri de devamlı oturmaktan kaynaklı olarak karın bölgesindeki yağlanma oluyor. Peki, çözümsüz bir durum mu? Tabii ki hayır!

1) Mümkün Olduğunca Yürüyün

Tuvalete gitmek, su içmek, otomatlardan içecek almak gibi hareket etmenizi sağlayacak basit fırsatları değerlendirin. Asansörü kullanmak yerine iş yerinde merdivenleri inip çıkmaya gayret edin. Bu sayede devamlı oturuyor olmaya vücudunuz alışkanlık kazanmasını önleyebilirsiniz.

2) Dizlerinizi Karnınıza Çekin

Çalışma saatleri boyunca oturuyor olmanız hiç kıpırdayamayacağınız anlamına gelmez. Sandalyenizi bir az geriye çekip dik bir şekilde oturun. Dizlerinizi, öne doğru eğilmeden,karnınıza doğru çekin ve bırakın. Bu hareketi gün içinde belli aralıklarla 5’er kere tekrar etmeniz bile büyük bir fayda sağlar.

3) Öne Doğru Eğilin

Dik durun ve elleriniz omuzlarınıza değecek şekilde göğsünüzün üzerinde çapraz olarak kavuşturun. Bu şekilde dizlerinize doğru olabildiğince eğilin ve tekrar kalkın. Gün içinde 10’ar kere tekrar edebileceğiniz bu hareket sayesinde karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

4) Dizlerinizi Göğüs Hizasında Tutun

Sandalyenize düzgün bir şekilde oturun. Dizlerinizi birleştirerek ve hafif kırarak göğüs hizasına doğru çekin. Burada 20 saniye kadar tutun. Bunu yaparken ellerinizle sandalyenizin iki kenarını kavrayın. Sağa ve sola doğru yavaşça bedeninizin üst kısmını döndürün. Böylelikle karın kaslarınızı çalıştırabileceksiniz.

5) Zayıflama Kemeri Alın

Her ne kadar kendimize alan açmaya çalışsak da çalışma ortamı ve şartları bazen sizi gereğinden fazla kısıtlayabilir. Bu durumlarda alternatif ve daha pratik çözüm yollarından birini seçmek en mantıklı karar olacaktır. En iyi zayıflama kemerini bulup almak da bu çözümlerden biri.

Ortholand zayıflama korsesi sayesinde masa başı çalışmanın karın bölgenizde oluşturacağı yağlanmaların önüne geçebilirsiniz. 5 farklı seviyede ayarlanabilir masaj yoğunluğu ve masaj yönü, 3 farklı kademe masaj sıcaklığı ile bedeniniz hem rahat olacak hem yağ yakacak. Üstelik sadece karın bölgeniz için değil bel ve kalça gibi yoğun yağlı olan bölgelerde de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim